Ciśnieniomierze nadgarstkowe
Nadciśnienie tętnicze to choroba cywilizacyjna, na którą w dobie rozwoju technologii i nowoczesnego stylu życia narażona jest ogromna część społeczeństwa. Pierwszym krokiem do zachowania dobrej kondycji zdrowotnej jest regularna samokontrola i działania profilaktyczne. Nie dziwi więc fakt, że ciśnieniomierze - zarówno te naramienne, jak i ciśnieniomierze nadgarstkowe są podstawowym wyposażeniem większości domowych apteczek.
Dzięki tym urządzeniom możemy prowadzić pomiar parametrów, wskazujących na pierwsze symptomy zaburzeń zdrowotnych. Wybór ciśnieniomierza uzależniony jest od budowy ciała pacjenta oraz tego, jak szczegółowe parametry chcemy obserwować.
Dla prawidłowego pomiaru ciśnienia bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie mankietu, dlatego spośród dostępnych modeli – dla pacjentów cierpiących z powodu otyłości, mających szeroki obwód ramion – optymalnym wyborem są ciśnieniomierze nadgarstkowe.
Nowoczesne ciśnieniomierze nadgarstkowe wyposażone są duże cyfrowe wyświetlacze, przyjazne do odczytu dla osób starszych. Ponadto sposób ich obsługi jest w pełni automatyczny i nie wymaga dużego zaangażowania użytkownika. Mechanika zaawansowanych modeli może być rozbudowana chociażby o oznaczenie prawidłowego założenia mankietu, funkcję rozpoznawania arytmii serca lub automatycznego wyłączania. Dodatkowo dla prowadzenia lepszej kontroli – urządzenie wyposażone we wskaźnik zgodny z klasyfikacją WHO. Ponadto na rynku dostępne są również ciśnieniomierze nadgarstkowe, które zapamiętują ostatnie pomiary, co w znacznym stopniu ułatwia porównanie wyników i precyzyjne przedstawienie ich lekarzowi.
- 1