Koncentratory tlenu
- Strona:
- 1
- Strona:
- 1
- widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty
Rynek specjalistycznych urządzeń otwiera nam w tym przypadku dwie możliwość – koncentratory tlenu stacjonarne oraz przenośne. Częstotliwość korzystania z aparatu uzależniona jest od decyzji lekarza i celu, w jakim jest on stosowany. Terapia tlenowa pacjentów z przewlekłymi chorobami układu oddechowego może trwać nawet ok. 12h. W takich przypadkach wyposażenie pacjenta w osobisty koncentrator tlenu jest koniecznością. W takich przypadkach mobilne koncentratory tlenu pozwalają na względnie normalne funkcjonowanie.
Wybór sprzętu uzależniony jest więc od miejsca, w którym ma być on stosowany. Modele przeznaczone do użytku domowego są mniejsze i lżejsze od urządzeń stacjonarnych. Wybierając mobilny koncentrator tlenu należy również zwrócić uwagę na żywotność baterii. Kolejną istotną kwestią, decydującą o wyborze jest generowane stężenie tlenu, które nie powinno spadać poniżej 90%. Nowoczesne koncentratory tlenu wyposażone są w ekrany LCD, posiadają wizualne lub dźwiękowe sygnały, informujące o pracy urządzenia lub jego brakach, a ich obsługa jest w pełni intuicyjna.
Ceny i opinie, dotyczące tego typu aparatów uzależnione są od ich funkcjonalności, mobilności i ergonomii. Ceny koncentratorów liczone są w tysiącach złotych. Na pierwszy rzut oka jest to niezwykle wysoki koszt, dlatego przed zakupem należy dokładnie zgłębić opinie, krążące na temat poszczególnych modeli i zasięgnąć porady specjalisty.
Koncentratory tlenu to urządzenia, które bez wątpienia poprawiają jakość życia pacjentów. Opinie, dotyczące pozytywnych skutków tlenoterapii mówią same za siebie, a wsparcie terapii właściwiej w przypadku przewlekłych schorzeń układu oddechowego jest niezwykle istotne.
Koszt samego urządzenia co prawda jest wysoki, jednak zdrowie, dobre samopoczucie i swobodne funkcjonowanie z chorobą nie mają swojej ceny.