Nawilżacze powietrza parowe
Powszechnie wiadomo, że jakość wdychanego przez nas powietrza nie pozostaje obojętna dla naszego zdrowia. Nie chodzi tu jedynie o poziom jego zanieczyszczenia, ale również o zachowanie odpowiedniej wilgotności. Nawilżenie powietrza może być kwestią problematyczną, szczególnie w sezonie grzewczym, dlatego coraz częstszym wyposażeniem naszych domów są nawilżacze powietrza – zarówno te ultradźwiękowe, jak i nawilżacze parowe.
Jakie są ich cechy charakterystyczne? W jaki sposób działają i czy warto się w nie zaopatrzyć? Mechanizm jest tu niezwykle prosty, a samo nawilżanie parowe uznawane jest za jedno z najbardziej higienicznych i najkorzystniej wpływających na kondycję naszego zdrowia oraz wyglądu. Parowe nawilżacze powietrza funkcjonują przez rozgrzanie specjalnej grzałki, wytwarzającej parę wodną, która następnie wydostaje się z urządzenia na zewnątrz.
Nawilżacze powietrza parowe różnią się od ultradźwiękowych nie tylko mechanizmem, ale również typem wody, którą można do nich stosować. W pierwszym rodzaju – najbardziej odpowiednia będzie woda destylowana, natomiast nawilżacze parowe z powodzeniem spełniają swoją funkcję przy wykorzystaniu wody kranowej.
Parowe nawilżacze powietrza znajdą swoje zastosowanie nie tylko w gospodarstwie domowym na co dzień, ale również w salonach odnowy biologicznej, czy salonach kosmetycznych. Po zastosowaniu dodatkowych olejków zapachowych - nawilżanie parowe jest doskonałym sposobem na prowadzenie aromaterapii.
Nawilżacze powietrza parowe sprawdzą się również w miejscach wymagających szczególnej sterylności. Z tego względu to rozsądne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię. Z uwagi na wysoki poziom higieny – nawilżanie parowe sprawdzi się również w pokojach dziecięcych.
Obawy może budzić kwestia zużycia energii, jednak tę kwestię wynagradza fakt, iż nawilżacze parowe to urządzenia niezwykle wydajne, które w krótkim czasie są w stanie zapewnić odpowiedni poziom wilgotności powietrza nawet w pomieszczeniach o dużej powierzchni.
- 1