Pasy unieruchamiające
- Strona:
- 1
- Strona:
- 1
- widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty
W jakim celu stosuje się pasy do łóżka chorego?
Ograniczenie ruchów zabezpiecza przed uszkodzeniem sprzętu szpitalnego, wyrwaniem wenflonów lub wykonywania gwałtownych ruchów podczas zabiegów, które mogłyby wpłynąć na precyzje ich wykonania, a co za tym idzie zagrozić zdrowiu i życiu chorego. Pasy unieruchamiające mocowane są w taki sposób, aby zapobiec możliwości ich samodzielnego rozpięcia.
Jak działają pasy unieruchamiające pacjenta?
Pasy zabezpieczające dla chorych wykonane są z niezwykle mocnego poliestru, który odporny jest na uszkodzenia wynikające z szarpania i strzępienia. Pasy unieruchamiające pacjenta występują w różnych wariantach, przeznaczonych do różnych części ciała – w zależności od stopnia nadpobudliwości chorego.
Warto również wspomnieć, że specjalistyczne pasy do łóżka chorego wyposażone są w specjalne klucze magnetyczne, które uniemożliwiają oswobodzenie pacjenta także przez osoby trzecie.
Ograniczenie ruchów stosowane jest wyłącznie wtedy, kiedy jest to konieczne. Pasy do unieruchomienia pacjenta w niektórych przypadkach stanowią podstawę bezpieczeństwa zarówno chorego, jak i całego jego otoczenia.