Ochrona przed owadami kosmetyki na komary
- Strona:
- 1
- Strona:
- 1
- widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty
Najskuteczniejsze kosmetyki odstraszające komary.
Zanim przystąpisz do działania małe ostrzeżenie! Pryskaj z głową! Nie zapominaj o swoim zdrowiu! Spraye na komary, czy inne gryzące owady, to produkty biobójcze, szkodliwe dla zdrowia. Należy używać je zgodnie z zaleceniem na etykiecie. Zwracaj uwagę na to czy kosmetyk odstraszający komary ma informacje o testach dermatologicznych. Kupowane u nierzetelnych sprzedawców mogą nie tylko działać nieprawidłowo, ale także spowodować zagrożenie dla zdrowia. Kupując kosmetyki odstraszające komary zwróć uwagę na widoczne na etykiecie pozwolenie na obrót oraz instrukcje stosowania.
Sprawdź skład - unikaj składników które mogą uczulać. Spraye na komary to mieszanki różnych związków chemicznych o działaniu biobójczym lub odstraszającym. Mogą wywoływać podrażnienia i alergie. Dodatkowymi substancjami potencjalne alergizującymi są barwniki, konserwanty i składniki poprawiające konsystencję. Unikaj parabenów, alkoholu, aromatów, SLES, fenoksyetanolu, silikonów, nafty i olejów mineralnych.
Jedną z najbardziej popularnych i uważaną za najskuteczniejszą substancją jest DEET. DEET - (dietylotoluamid) to związek który sprawia że jesteśmy dla komarów niewidzialni. Jest jednak bezwzględnie zakazany w przypadku noworodków oraz u kobiet będących w ciąży. Nie powinny stosować go dzieci do 12. roku życia. DEET może uczulać i jest toksyczny dla układu nerwowego.
Najbezpieczniejsze kosmetyki odstraszające komary
Najbezpieczniejsze będą naturalne składniki. Producenci najczęściej stawiają na olejki eteryczne czyli lotne substancje zapachowe pozyskiwane z roślin. Kiedyś uważano, że są one tylko ubocznym produktem przemiany materii. Dziś już wiemy, że olejki są to substancje semiochemiczne i mają wpływ na zachowania między innymi owadów. Pod względem składu olejki są mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz inne związki organiczne. Są bezpieczne, ale mniej skuteczne niż spraye z DEET. Dlatego wymagają częstszej aplikacji.
Naturalne olejki eteryczne odstraszające komary:
- olejek eukaliptusowy
- olejek cedrowy (odstrasza także ćmy),
- olejek mięty pieprzowej (odstrasza nawet gryzonie),
- olejek z dzrwa herbacianego,
- olejek lawendowy (odstrasza też pajęczaki, a nawet gryzonie),
- olejek bazyliowy, olejek kopru włoskiego,
- olejek tymiankowy,
- olejek z melisy olejek z andiroba
I tu kolejny haczyk! Wielu z nas pomyśli sobie po co kupować kosmetyki odstraszające komary jak można sięgnąć po esencję i zakupić sam olejek odstraszający komary. Po pierwsze czysty olejek ma bardzo intensywny zapach. Może się okazać, że będzie na tyle skuteczny, że odstraszy nie tylko owady ale i Twoje towarzystwo. Olejki dobrze się sprawdzają w małych ilościach do aromatyzerów lub nawilżaczy powietrza. Na pewno nie zaleca się stosowanie ich bezpośrednio na skórę szczególnie u dzieci. Są silnymi alergenami, mogą podrażniać oczy i skórę.
Spraye na komary dla dzieci
Repelenty czyli środki odstraszające są to substancje biologicznie czynne. Trzeba dokładnie zapoznać się z etykietą danego środka. Mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienie. Szczególnie narażone są na to dzieci, których skóra jest bardziej wrażliwa. Dla najmłodszych wybieramy spraye na komary dedykowane dla dzieci. W skład najczęściej wchodzą naturalne olejki eteryczne, które w odpowiednim rozcieńczeniu są całkowicie bezpieczne. Dla wygody stosowania producenci oferują nie tylko spraye na komary dla dzieci ale także nasączone olejkami chusteczki.
Jak stosować kosmetyki odstraszające komary?
Nie pryskaj więcej, niż zaleca producent. Należy zwrócić uwagę na konkretne dawkowanie. Kosmetyki odstraszające komary najczęściej wykorzystują substancje zapachowe. Najpopularniejsze są olejki eteryczne czyli związki lotne które jaka sama nazwa wskazuje łatwo się ulatniają. Ilość substancji przy jednorazowym użyciu nie ma wpływu na skuteczność za to powielanie aplikacji jest konieczne. Dlatego kosmetyki odstraszające komary nakładamy co 2-3 godziny. W instrukcji znajdziemy również informacje z jakiej odległości należy się pryskać, są podane kwestie odległości od oczu i ust.
Kosmetyki na ukąszenia komarów
Mimo wszelkich starań i tak z wieczornego spaceru często wracamy z bąblami na skórze. Jest kilka sposobów na złagodzenie objawów ukąszenia przez komary. Można próbować domowych sposobów jak przekładanie lodem lub cebulą. Wygodniej jest sięgnąć po kosmetyki na ukąszenia komarów. Żeby znaleźć coś skutecznego trzeba wrócić do istoty problemu czyli działania histaminy. Powoduje ona obrzęk, swędzenie, zaczerwienienie, pieczenie. Pierwsze co przychodzi do głowy w takim przypadku to działanie chłodzące. Tu świetnie sprawdza się mentol. Podobnie jak olejki odstraszające komary jest substancją pochodzenia naturalnego. Ma on szerokie zastosowanie i jest bezpieczny. Można go spotkać w kosmetykach na ukąszenia komarów dedykowanych dla dzieci Jeśli jednak odczyn jest duży, bardzo swędzący i długo się utrzymuje wówczas można sięgnąć po silniejsze preparaty hamujące działanie histaminy. Niestety nie są one już tak bezpieczne jak kosmetyki na ukąszenia komarów i nie są rekomendowane dla dzieci.
Co na komary dla niemowląt? Przegląd dostępnych produktów
Towarzystwo komarów potrafi zepsuć nawet najprzyjemniejszy wypoczynek na łonie natury. Komary, a właściwie komarzyce, żywią się krwią, a ich ukąszenie powoduje silne swędzenie. Insekty te stanowią również poważne zagrożenie dla niemowląt, u których układ odpornościowy dopiero się rozwija. Pojawia się zatem pytanie, co na komary dla niemowląt zapewni należytą i skuteczną ochronę? Do wyboru pozostaje wiele naturalnych repelentów odstraszających insekty.
Dlaczego ukąszenie komara powoduje swędzenie?
Krwią żywią się wyłącznie komarzyce, które są dużo mniejsze od samców. W momencie ukąszenie do krwioobiegu dostaje się ślina insekta zawierające w sobie kilkadziesiąt różnych białek, z czego niektóre są zaliczane do alergenów. Ślina komara ma znieczulić miejsce ukąszenia. Nasz układ immunologiczny działa jednak niezawodnie i po rozpoznaniu alergenów uwalnia histaminę. To właśnie histamina jest odpowiedzialna za to, że już kilka chwil po ukąszeniu zaczynamy odczuwać swędzenie skóry. W sprzedaży dostępne są specjalne preparaty odstraszające komary, które mają złagodzić swędzenie. Całkiem skuteczną metodą łagodzenia objawów ukąszenia jest także posmarowanie swędzącego miejsca pastą do zębów.
Jednak najlepszym rozwiązaniem na przeciwdziałanie swędzeniu jest profilaktyka i niedopuszczenie do tego, aby w ogóle doszło do ukąszenia. Musimy bowiem pamiętać, że komary mogą roznosić niebezpieczne drobnoustroje. To właśnie komary są odpowiedzialne za najwięcej zgonów wśród ludzi spowodowanych przez zwierzęta. Choć komary w Polsce nie są tak niebezpieczne jak tropikalne moskity, to i tak należy mieć się na baczności. Świeżo upieczeni rodzice powinni sprawdzić, co na komary dla niemowląt stanowi najlepszą i bezpieczną formę ochrony przed tymi insektami.
W jaki sposób można chronić się przed ugryzieniem komara?
Środki przeciwko insektom to repelenty. Są to specjalne preparaty, w których zawarte są substancje wonne odpowiedzialne za odstraszanie owadów. Niektóre zapachy są odbierane przez komary jako zagrożenie, dzięki czemu tworzą wokół nas powłokę ochronną. Najskuteczniejsze preparaty znanych marek, takich jak Mugga, są w stanie skutecznie odstraszać insekty nawet przez kilka godzin. Co ważne, niektóre repelenty są wielozadaniowe i zapewniają ochronę przed wieloma rodzajami insektów, np. meszkami, kleszczami czy owadami żądlącymi. Wybór jest ogromny, czego najlepszym dowodem jest oferta produktów dostępnych w naszej aptece online.
Za najskuteczniejszą formę ochrony przed insektami uchodzi substancja DEET, czyli dietylotoluamid. Dawniej sądzono, że substancja ta sprawia, że stajemy się „niewidzialni” dla komarów. Miało się tak dziać ze względu na to, że komary podążają za dwutlenkiem węgla, a substancja miała skutecznie maskować dwutlenek w wydychanym powietrzu. Dziś wiemy jednak, że DEET odstrasza przede wszystkim ze względu na bardzo nieprzyjemny zapach, który skutecznie odstrasza nie tylko komary, ale również meszki, kleszcze czy muchy końskie. Osobom szukającym odpowiedzi na pytanie, co na komary dla niemowląt jest najlepsze, należy kategorycznie odrzucić repelenty zawierające DEET. O ile są one bezpieczne dla osób dorosłych, o tyle w przypadku niemowląt wykazują działanie toksyczne.
Do wyboru pozostają przede wszystkim spreje oraz środki w sztyfcie. Pozwalają one na wygodną i szybką aplikację w dowolnym miejscu. Warto pamiętać, aby co jakiś czas powtórzyć aplikacje. Choć deklarowany przez producenta czas ochrony wynosi nawet kilka godzin, to jednak z czasem ochrona słabnie, czego wynikiem może być ukąszenie przez komara. Ponowne aplikacje są szczególnie istotne w przypadku niemowlaków i małych dzieci, dla których komary stanowią szczególne zagrożenie. To sprawia, że zasadne jest pytanie o to, co na komary dla niemowląt potrafi zapewnić długotrwałą ochronę. Przy wyborze takiego preparatu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.
Repelenty dla niemowlaków – czym się charakteryzują?
Wiemy już, że w przypadku niemowląt nie należy stosować tym samych repelentów, co w przypadku osób dorosłych. Substancja DEET, która jest uważana za najlepszy środek odstraszający insekty nie jest niestety bezpieczna dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. Dlatego też, szukając odpowiedzi na pytanie o to, co na komary dla niemowląt jest najlepsze, musimy wyjść poza środki zawierające DEET. W sprzedaży dostępne są naturalne repelenty, które mają odstraszyć insekty samym zapachem. Niektóre rośliny wykształciły w sobie naturalną ochronę przed insektami w postaci olejków eterycznych o bardzo charakterystycznym, silnym zapachu. Komary skutecznie odstrasza np.: olejek eukaliptusowy, olejek cedrowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek bazyliowy czy olejek tymiankowy.
I to właśnie na bazie naturalnych substancji roślinnych bazują repelenty właściwe dla niemowląt. Ich skład jest skonstruowany w taki sposób, aby były one całkowicie bezpieczne dla skóry dziecka. Nie powodują dzięki temu podrażnień oraz reakcji alergicznych. Repelenty dla niemowląt odznaczają się także przyjemnym zapachem, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu u dziecka. Jeśli zastanawiasz się, co na komary na niemowląt wybrać, szukaj preparatów, które są oznaczone jako produkt dla dzieci. Następnie zweryfikuj ich skład i sprawdź, czy dana substancja czynna faktycznie może być wykorzystywana dla ochrony dzieci. Specjalne repelenty dla dzieci posiada w swojej ofercie marka Mugga. Dobry rozwiązaniem będą także preparaty Chicco. Jest to marka specjalizująca się w kosmetykach oraz akcesoriach dla dzieci.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie preparatów przeciw komarom?
Jeśli szukasz właściwego repelentu dla dzieci, koniecznie zwróć uwagę na skład takich produktów. Jak już mówiliśmy, niewłaściwe będą repelenty o silnym stężeniu substancji DEET. Produkty, które są przeznaczone dla dzieci najczęściej są odpowiednio oznaczone i zawierają stosowną adnotację. W przypadku repelentów dla dzieci często wykorzystywane są olejki eteryczne z eukaliptusa, cytronelli oraz niaouli. Takim składem pochwalić się mogą repelenty Chicco. Marka ta jest zresztą kojarzona z kosmetykami i akcesoriami przeznaczonymi dla dzieci. Wybierając środek odstraszający komary dla niemowląt warto także zwrócić uwagę na deklarowany czas ochrony. Wysokojakościowe repelenty potrafią skutecznie odstraszać insekty nawet przez kilka godzin. W praktyce jednak zaleca się częstsze aplikacje, aby mieć stuprocentową pewność, że dziecko jest dostatecznie chronione.
Ile kosztują spraye przeciw komarom dla niemowląt? Produkty antykomarowe
Czas na krótkie podsumowanie. Jeśli zastanawiasz się, co na komary dla niemowląt wybrać, z czystym sumieniem możemy polecić repelenty marki Chicco, która specjalizuje się w produktach dla dzieci. W serii produktów Chicco Naturalz dostępny jest zarówno spray ochronny, jak również roll-on w sztyfcie. Produkty te są zbliżone cenowo i kosztują ok. 28 złotych. W naszej ofercie możesz także znaleźć łagodzący sztyft na ukąszenia komara dla dzieci w cenie 23 złotych.