Czym charakteryzuje się nebulizator przenośny?
Nebulizator przenośny powinien posiadać dwie podstawowe cechy. Po pierwsze musi to być oczywiście urządzenie stosunkowo małe, które nie zajmuje dużo miejsca oraz nie waży dużo. W ten sposób z miejsca możemy odrzucić większość nebulizatorów pneumatyczno-tłokowych i ultradźwiękowych, które lepiej sprawdzają się w domu. Powyższe modele odrzucimy także ze względu na drugie kryterium, a mianowicie, brak konieczności zasilania sieciowego. Nebulizator przenośny powinien być zasilany bateriami. Oba powyższe kryteria spełniają nebulizatory membranowo-siateczkowe (MESH) i to właśnie one są coraz chętniej wybierane przez osoby, które korzystają z tych urządzeń medycznych, aby łagodzić objawy przewlekłych chorób dróg oddechowych.
Zobacz produkty Flaem, Braun i Revlon dostępne w sklepie internetowym Apteczka24.pl.
Do kogo adresowane są nebulizatory przenośne?
Nebulizatory przenośne są chętnie stosowane przede wszystkim przez osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, takimi jak: astma, alergia czy obturacyjna choroba płuc. W przypadku tego typu schorzeń uciążliwe objawy znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie, ponieważ mogą pojawić się w nieoczekiwanym momencie. W takich właśnie sytuacjach doskonale sprawdzi się niewielki nebulizator, który będzie można użyć w dowolnym miejscu, także w pracy, czy też trakcie podróży. Z nebulizatorów przenośnych chętnie korzystają także rodzice małych dzieci, które częściej mogą potrzebować zabiegu inhalacji.
Jaki rodzaj nebulizatora możemy uznać za przenośny?
Z nebulizatorów automatycznych zdecydowanie najlepszą opcją jest nebulizator membranowy. To niewielkie urządzenie, które często jest zasilane bateriami, a ponadto nie wymaga dodatkowego osprzętu. Dzięki temu można je łatwo zabrać w dowolne miejsce. W naszym sklepie internetowym znajdziesz inhalatory membranowe znanej marki Vitammy. Są one bardzo cenione przez alergików, astmatyków oraz inne osoby, które z pomocą nebulizatora łagodzą objawy schorzeń przewlekłych. W niższej cenie można natomiast kupić inhalatory tradycyjne (ciśnieniowe lub proszkowe). To bardzo proste urządzenia bez żadnych dodatkowych funkcji i niewymagające zasilenia. Minusem jest jednak to, że na efektywność inhalacji duży wpływ ma tutaj prawidłowa koordynacja wdechu.